Posty

Wyświetlam posty z etykietą oczekiwania

Oczekiwania przycinają Rzeczywistość

Obraz
Oczekiwaniami potrafimy bezwzględnie przycinać Rzeczywistość, ograniczać jej dostęp do siebie, aż w końcu tracimy z nią kontakt. Tworzymy wtedy MITY I BAŚNIE a są to w efekcie własne awatary lub własne światy, w których funkcjonujemy. I może żyłoby się nam w tej bajce długo i szczęśliwie, tylko w Życiu nam nie do końca wychodzi... Praca nie taka jak na moje możliwości, pieniędzy mam za mało, bo powinnam zarabiać więcej, szef to powinien się inaczej zachowywać, biznes za wolno mi się rozwija (lub zwija wraz z klientami), partnerka jest bo jest, bo nie chcę być sam, ale... zdrowie szwankuje, a radość gubi się gdzieś w przygnębieniu... Przypomina to nieco bajkę Braci Grimm, gdzie siostry Kopciuszka ucinały sobie palce i pięty, by tylko książęcą żoną zostać. I choć były to tylko oczekiwania, które się nie ziściły to już okaleczone stopy stały się faktem. A taki fakt trudno zignorować. Zniszczona pięta nie zawsze odrasta. Tak też bywa z naszym talentem, możliwościami zawodowymi, ok...