Uwarunkowania do bogactwa lub biedy


Jaki mamy wpływ na to czy jesteśmy bogaci czy biedni, jeśli koleje losu potrafią zniweczyć najlepszy plan i zmieść w jednej chwili najlepiej prosperujący biznes? Anna Jantar śpiewała: „nic nie może przecież wiecznie trwać. Co zesłał los trzeba będzie stracić”. Fortuna – rzymska bogini - miała rządzić ludzkim szczęściem i nieszczęściem, jakbyśmy byli zdani na jej fanaberie. Tak też brzmi powiedzenie: „fortuna kołem się toczy”.

Ale czy aby na pewno Fortuna kołem się toczy?

Vladimir Kush

Prawdziwy Bóg, ta ukryta, nieskończona siła, od której wszystko wzięło początek i która w każdej chwili utrzymuje nas w istnieniu, jest Bogiem obfitości. Wszystko, co zarzuca tej sile, że chce mniej, a nie więcej, że na przykład przedkłada ubóstwo ponad bogactwo we wszystkich jego możliwych formach, obwinia ją, że sama jest biedna, że chce, aby inni byli lub stali się biedni. Zarzuca tej sile, że my, kiedy staniemy się biedni, przekażemy jej coś, czego jej brakuje. Na przykład adorację, pochwałę, pokutę, cierpienie, a nawet straszliwą śmierć – jak Jezus na krzyżu.

Wszystkie te wyobrażenia są utaj niewłaściwe. Kto zajął miejsce tej twórczej siły? Kto uczynił sobie tę siłę poddaną tak, jakby to ta siła go potrzebowała, a nie on jej? Pytanie brzmi: Jak mogło dojść do odwrócenia tej twórczej rzeczywistości?””

"(...) Gdzie zatem znajdujemy nieznanego Boga? Znajdujemy go w obfitości, w pełni naszego ciała, z całą rozkoszą, jaką nam ofiarowuje, kiedy pod każdym względem doświadczamy w nim twórczej siły w działaniu. Doświadczamy tej obfitości we wszystkim, co udaje nam się twórczo, z rozkoszą, w harmonii ze wszystkim, co istnieje. 


Na przykład w obszarze ducha, w wielkiej sztuce, w podniosłej muzyce, we wszystkich formach jej wyrazu, w obfitości nowych odkryć kosmosu, co do których – jakkolwiek wydawałoby nam się, że daleko zaszliśmy – jesteśmy zdezorientowani i na samym początku.”

fragment "Obfitość", Bert Hellinger
Rodowe uwarunkowania do bogactwa lub biedy. 
Rodzimy się w konkretnej rodzinie, a więc i mamy konkretne uwarunkowania. Ustawienia Systemowe-Rodowe dają możliwość byś mógł je sobie uświadomić, co już samo w sobie wpływa na zmianę jakości życia.


Uwarunkowania to ograniczenia i możliwości oraz talenty jakie masz w tym życiu.  Nasza obfitość to harmonia z naszymi rodzicami, z uwarunkowaniami Rodowymi, ze zgodą na swoje Przeznaczenie, swój Los i swoje Życie. To bezpośrednie połączenie z Bogiem.Obfitość jaką mamy daną nie oznacza, że każdy będzie miał tak samo. Ale wszyscy możemy mieć w sobie spokój wynikający z harmonii i uznania przeszłości taką jaką była i jest. A wtedy też łatwiej o zmianę sytuacji życiowych, pojawienie się nowych okazji i rozwiązań, sytuacje życiowe nie są tak dotkliwe możemy wieźć godne życie. 

***
Dziadek ukradł pieniądze. Pozostali członkowie rodziny odsunęli się od Dziadka, w pogardzie wobec jego czynu, w pogardzie do złodzieja. Tak też jest ta historia opowiadana. W efekcie w kolejnym pokoleniu: wnuk, prawnuk z miłości ą podąży za Dziadkiem, powtarzając jego Los w byciu złodziejem. Bo tylko to było i jest wciąż widziane w tym Dziadku. Na przykład Wnuk albo jego dziecko zacznie kraść. Wtedy u Dziadka poszło o pieniądze. Dziś też może chodzić o pieniądze, ale może się też pojawić okradanie w subtelniejszej formie: podjęcie pracy w firmie, która okrada klientów, wynoszenie długopisów z pracy, jazda na gapę bez biletu – przecież to nic takiego… aż po okradanie kogoś z jego czasu, uwagi, energii, umiejętności i wiedzy a nawet przecenianie swojej osoby i wartości tego co świadczysz dla innych. Szacunek wobec Losu Dziadka, zgoda odpuszcza i niejako otwierają się inne możliwości w życiu, by przestać kraść i wchodzić w konflikt z prawem.

Inni potomni mogą pozostawać w lojalności wobec tej części rodziny, która z pogardą odwróciła się od Dziadka. Dziś wciąż utrzymują w sobie postawę potępienia dla złodziei. W efekcie w ich uwarunkowaniach pojawi się kradzież ich mienia, pieniędzy. Pojawi się w ich życiu złodziej lub instytucja, która okradnie zgromadzone pieniądze. Może się okazać, że człowiek ten zwiąże się z osobą, która okażę się złodziejem, będzie mieszkać w środowisku "złodziejskim" lub w pracy będzie mieć kontakt ze złodziejami i okradanymi.

Podobne uwarunkowania mogą mieć ludzie np. z tradycjami zbójnickimi. Uznane tego pochodzenia oraz związanych z nim historii bez oceniania, dają współcześnie żyjącym potomkom wsparcie by założony biznes rozwijał się z finansowym sukcesem - może być to na przykład prowadzenie hotelu dla turystów.

***
Nie masz wpływu na to jak nasi rodzice, dziadkowie, pradziadkowie i inni przodkowie zarabiali pieniądze, co o nich myśleli, jak zdobywali lub budowali domy, ziemie i firmy i co się potem działo z ich majątkiem, na co przeznaczali pieniądze i w ogóle jak się na dostatek bądź ubóstwo zapatrywali. Ale te przekonania i historie rodzinne tworzą uwarunkowania, czyli warunki w jakich dorastałeś, sytuacje jakie Cię spotykały. Są to sytuacje wpisane w Twój Los, na ich pojawienie się nie miałeś wpływu.

Jednym rodzice po zdanej maturze kupują mieszkanie, inni idą do pracy i spłacają długi zaciągnięte przez rodziców czy dziadków. 
Jedni czego się nie tkną zamieniają to w przysłowiowe złoto, drudzy nie mogą przeskoczyć pewnego progu w zarobkach, co jakiś czas ponoszą straty, bankrutują. 
Dla jednego doświadczeniem bogactwa będzie spłacenie rodzinnego zadłużenia, praca na etacie jako specjalista wykonujący dobrą robotę. Dla drugiego będzie to uruchomienie biznesu o skali światowej, utworzenie wielu firm, gdzie zatrudnienie znajdą tysiące ludzi.

Mimo uwarunkowań Rodowych całkiem sporo zależy od naszej wewnętrznej postawy uznania i szacunku wobec losów Przodków z ich historiami i przekonaniami, wobec bogactwa, biedy, pieniędzy oraz gotowości do przyjmowania i swobody dawania.

Małgorzata IRI Jakubowska

MADARY AM 
www.madaryam.pl
Warsztaty, Flesze, Konsultacje i ustawienia indywidualne

Jeśli chcesz rozwijać swój potencjał finansowy, uświadomić sobie i odpuścić ograniczenia, które Cię zatrzymują, zmienić jakość swojego życia zawodowego i finansowego, niezależnie czy pracujesz dla kogoś czy sam prowadzisz firmę to zapraszam Cię na jeden z warsztatów prowadzonych metodą Ustawień Systemowych-Rodowych lub sesje indywidualne (termin i forma pracy umawiana jest indywidualnie - również dostępna forma pracy na odległość)
Kontakt i zapisy:
Email: madaryam@madaryam.plTelefon: Adam Muzyka +48 781 126 388 (pon-pt w godzinach 10.00 – 20.00)
Telefon: Małgorzata IRI Jakubowska + 48 607 700 712 (pon-pt w godzinach 10.00 – 20.00)
Skype: Małgorzata IRI Jakubowska16-18 marca Gdynia

25-26 sierpnia 2018 Bielsko Biała

Kliknij w nazwę warsztatu lub obrazek i dowiedz się więcej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

CIEKAWOŚĆ i WGLĄD Bert Hellinger